מטבח | מטבחים

דלתות מטבח

הכל לעיצוב המטבח שלכם – חברות מטבחים, משטחים , נגריות מובחרות, כיורים, מוצרי חשמל למטבח ומגוון רחב של מאמרים והמלצות בנושא.

מטבחים  > דלתות מטבח

מטבח | מטבחיםדלתות מטבח

דלתות מטבח

מוקד הפעילות בבתים רבים מתרכז במטבח וסביבתו. המטבח מהווה מקום של יצירה ועשייה ומשקף לא מעט את התפיסה העיצובית שלנו. על כן ניתן לקשור בין האופן בו מעוצב המטבח לבין אופי הבישול והאפשרויות הקולינריות שבו. משפחות רבות מנצלות את המטבח לפעילויות שונות ולכן עליו להשרות תחושה נעימה ונוחה.

עיצוב מטבחים מהווה תהליך לא קצר אשר דורש מאיתנו לקבל החלטות רבות. לאחר שהחלטנו כיצד יראה המטבח והיכן ימוקמו הארונות, עלינו להחליט איך יראו הדלתות. מתוך הבנה כי הגורם המאפיין ביותר את עיצוב המטבח הוא ארונות המטבח ובפרט דלתות המטבח, אשר מהוות את החזית העיצובית של המטבח. כאשר בוחרים דלתות מטבח חשוב לקחת בחשבון כי הן האובייקט הכי פעיל במטבח, הן נפתחות ונסגרות אינספור פעמים ביום ועל כן עליהן להיות עמידות בפני עומסים. זאת ועוד יש לקחת בחשבון כי מדובר בדלתות מטבח אשר ממוקמות באזור בו מגוון החומרים יוצר מגוון גדול עוד יותר של סימני לכלוך פוטנציאלים.

על כן בבחירת חומרים וגימורים לדלתות המטבח יש לוודא כי הם מתאימים לעמידה בשחיקה ובהתבלות הצפויות. בעוד שלכה מבריקה וציפוי פורניר יתאימו למטבח שאינו בשימוש רב, מטבחים פעילים דורשים חומרים עמידים יותר ומתבלים פחות דוגמת עץ מלא ופלדת אל חלד. ולמרות הרצון העז בדלתות מטבח ייחודיות, חשוב שלא יהיו משוגעות מידי וזאת על מנת שיהיה אפשר למצוא להן חלקי חילוף במידה של קילוף או התבלות. באותה הזדמנות מומלץ לבדוק את מידת האחריות אשר ניתנת על ידי ספק המטבח עבור תקלות ובעיות בדלתות המטבח.

סוגי דלתות מטבח

קיימים שני סוגים של דלתות מטבח, הסוג הראשון - דלתות מטבח היושבות בתוך המסגרת של הארון. מבנה זה נותן למטבח מראה יותר רשמי ומכובד. דלתות מטבח כאלה דורשות התאמה מדויקת ובנייה מאוד איכותית. על כן, מטבח כזה הוא הרבה יותר יקר מהאפשרות השנייה. מטבחים כאלה לא כל כך נפוצים בארץ.

הסוג השני - דלתות מטבח היושבות על המסגרת של הארון. בין דלתות מטבח סמוכות כאלה נשאר מרווח קטן היוצר קו ויזואלי אטרקטיבי. מבנה זה יותר פשוט וקל לייצור ולכן גם המחיר שלו נמוך יותר. הרוב המוחלט של המטבחים בארץ הוא מסוג זה.

קיים מבחר רב של חומרים אפשריים לדלתות המטבח ומגוון גדול של גימורים. בדרך כלל דלתות הארון בנויות משני חלקים: לוח עץ המהווה את בסיס הדלת וציפוי בחומר גמר המהווה את פניה העיצובים של הדלת.

חומרי הבסיס

לוח נגרים- הידוע בכינויו "סנדוויץ'", מורכב מלוחות דיקטים המודבקים זה לזה בשתי וערב - מה שמעניק לעץ חוזק רב ועמידות. איכות הלוח נקבעת על פי מספר השכבות המרכיבות אותו. בשל חוזקו ועמידותו של לוח הנגרים וכן העובדה כי הוא שומר על תכונותיו לאורך זמן נהוג להשתמש בו לגוף הארונות.

סיבית- נסורת עץ המעורבבת בדבק אשר עוברת תהליך של כבישה בלחץ וטמפרטורה גבוהים. ניתן להשתמש בו הן להרכבת גוף הארון והן להרכבת הדלתות, אולם רצוי לקחת בחשבון כי מדובר בחומר הנוטה להתעוות בקלות ומתבלה במהירות אך עלותו נמוכה יחסית.

M.D.F- חומר המשמש לדלתות ארונות המטבח ועשוי משילוב של סיבי עץ עדינים עם דבק. בלוח MDF , הסיבים מסודרים בצורה אחידה לכל עובי הלוח, אשר עובר תהליכי אידוי וכבישה בטמפרטורה ולחץ גבוהים. כבישה זו מקנה לו חוזק גבוה ובלאי נמוך.

דלת מטבח

חומרי ציפוי

פורמייקה- הינו מוצר תעשייתי המיועד בעיקר לציפוי משטחים. לוחות הפורמייקה מיוצרים במבחר צבעים, מרקמים וטקסטורות, מה שמאפשר שילובים רבים והתאמות מגוונות. יתרון נוסף לחומר זה הוא עמידותו בפני לחות והעובדה כי הוא קל לניקוי.

פולימר- הינו חומר גמיש, כמעיין טפט, המצפה את הדלת באופן חלק ואחיד. ניתן להשיגו במבחר דוגמאות וצבעים ומגוונים. כאשר הדגש הוא באפשרויות הרבות לגימור מושלם.

פורניר- הוא ציפוי העשוי משכבת עץ דקה מאד של עץ משובח (פחות מ-1 מ"מ), המודבקת על לוחות מעץ נחות או על לוחות עץ מעובד כמו סיבית (MDF) שבבית, עץ לבוד וכד'. פורניר נקרא בשוק גם ורניר. ציפוי פורניר מאפשר שימוש בעצים מסורתיים כגון: אגוז, בוק ומייפל ואף בעצים נדירים יותר דוגמת זוברנו ואימבויה. השימוש בפורניר מקנה למטבח מראה רך וחמים, ומאפשר מראה יוקרתי בעלות זולה יחסית לעץ ממנו הוא עשוי.

דלתות מעץ מלא- האופציה היקרה ביותר, בהתאם לסוג העץ. ניתן להשיג במבחר דוגמאות חלקים או חרוטים, ובגווני פוליטורה רבים.

היי גלוס- צביעה יפיפייה המעניקה לדלתות המטבח מראה מודרני ומבריק. מדובר בצביעה בתנור עם לכה אקרילית רב שכבתית. עם זאת מדובר בחומר המועד לשריטות ופגיעות ברמה גבוהה יותר. מדובר בפתרון פרקטי ויחסית זול עם מגוון לא רחב כל כך של עיצובים.

צבע

תחום זה מתחלק לשתי קטגוריות.

צביעה שקופה - בדרך כלל על עץ ופורניר - משמשת כשכבת הגנה ומשקפת את הגוון והמרקם המקורי של החומר.

צביעה אטומה - מאפשרת קשת של גוונים וגימורים באפקטים חלקים מסורתיים כגון מט ומשי, ובאפקטים חדשניים המתאפיינים בברק גבוה, מראה עתיק, מראה גבישי ו/או הדגשה של נקבוביות העץ.

כדאי לכם לחפש צורות וחומרים של דלתות מטבח שייתרמו לסגנון הכללי של המטבח שלכם. להבדיל מצורות וחומרים של דלתות מטבח שיגרעו ויפריעו לסגנון. אם למשל סגנון המטבח שלכם הוא מודרני מינימליסטי עם הרבה אלמנטים מנירוסטה, דלתות מטבח העשויות לוח אחיד חלק יתאימו היטב.

דלתות מטבחים

עיצוב דלתות מטבח

כמעט כל עיצוב של דלתות מטבח מתאים לקטגוריה כללית יותר, אותו כן אפשר לתאר.

לוח אחיד- אם אתם אוהבים קוים נקיים האופייניים יותר לסגנון המודרני, דלתות מטבח בעלות לוח אחיד יכולות להיות בחירה טובה. תוכלו להתאים מבחר חומרים כגון עץ מלא, פורמייקה ואף נירוסטה.

פנל מורם- דלתות מטבח שהמילואה שלהן (החלק הפנימי) עשויה בדרך כלל מלוחות עץ מחוברים. אם אתם רוצים להוסיף לדלת מראה יותר אלגנטי אפשר לחפש דלת כזו שבה השפה חרוטה. דלת כזו מתאימה יותר למטבחים כפריים חמימים ומשפחתיים.

פנל נסוג- דלתות מטבח אלה בנויות ממילואה שטוחה (החלק הפנימי) התפוסה בתוך מסגרת עשויה עץ מלא. המילואה עשויה בדרך כלל MDF או סנדויץ' מצופה בפורניר מאותו סוג עץ כמו המסגרת. המראה הכללי הוא מראה של תמונה במסגרת. דלתות כאלה מתאימות גם למטבחים כפריים וגם למטבחים מודרניים.

פנל מעוגל- דלתות מטבח שהעיצוב שלהן דומה לזה של דלתות מטבח עם פנל מורם, אלא שכאן החלק העליון של המילואה מעוגל בקשת עדינה כלפי מעלה. מתאים למטבחים בסגנון כפרי.

פנל "קתדרלה"- גם המבנה של דלתות מטבח אלה דומה למבנה של דלתות עם פנל מורם. אלא שכאן החלק העליון של המילואה מזכיר צורה של קתדרלה. גם זה מתאים למטבחים בסגנון כפרי.

פנל פסים- מבנה הדלת הוא כשל דלתות מטבח עם פנל נסוג. בדרך כלל את האפקט של הפסים משיגים על ידי חריטה. מתאים מאוד למטבחים כפריים. וגם יכול לעבוד לא רע בכלל במטבחים מודרניים.

גוונים

לאחר שבחרנו את החומרים והגימור לדלתות המטבח, עלינו לבחור את הגוון הרצוי. רצוי להחליט על פלטת הצבעים מראש בכדי שתוכלו להתאים את מוצרי החשמל וכלי המטבח שתרכשו כמו גם את הצבע לקירות כמובן. בבחירה יש להתחשב באלמנטים שונים: גודל המטבח, אופי המשתמשים בו, התאורה בחלל המטבח ועוד.

בבחירה של גוונים בהירים אנו יוצרים תחושה של הגדלת החלל ומעבירים תחושה של ניקיון צורני האופייני לסגנון המודרני. אולם יש לקחת בחשבון כי הגוונים הבהירים מתלכלכים בקלות ורצוי לבחון היטב האם בני הבית מסוגלים לשמור על מוצר שכזה. כאשר נבחר בגוונים כהים אנו מצמצמים את תחושת המרחב במטבח ובמידה והחלל הנתון גדול יחסית אנו מצליחים ליצור תחושה מכונסת יותר, כמובן שבניגוד לגוונים הבהירים את הגוונים הכהים קל יותר לנקות ולשמור לאורך זמן.


לעיתים מראה המטבח נותן לנו תחושת כבדות וחוסר ברק, אך האפשרות לשיפוץ אינה עומדת על הפרק. ומאחר ודלתות המטבח מהוות את החזית של המטבח, רענון המראה הכללי של המטבח באמצעות החלפת הדלתות יכול להוביל לשינוי משמעותי באופיו החזותי של המטבח. מדובר באפשרות זולה יחסית אשר חוסכת את כאב הראש וההוצאות הכרוכות בשיפוץ המטבח.

מטבחים 101, הנו אתר המרכז עבורכן את מיטב נותני השרות של מטבחים. בין נותני השירות למטבחים 101 ניתן למצוא:
חברות מטבחים ארונות מטבח נגריות שיש אבן קיסר - ספקים מורשים פרזול למטבח כיורים ברזים למטבח קולטי אדים תנורי מטבח כיריים מקררים מדיחי כלים עיצוב מטבחים מטבח קלאסי מטבח בהיר דלתות מטבח חידוש / שיפוץ מטבח ועוד.

האינפורמציה המוצגת באתר מטבחים 101, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2016 - (kitchens101) מטבחים 101 - © All Right Reserved
למעלה מ-24 שנות מצויינות ואמינות
קידום אתרים נעשה בשיתוף עם חברת היידה.